rr6_0280-edit_300dpi_1699800419-43a524f07082325bb09baebfa54dee48.jpg
Šilumos siurblys suderintas su dujiniu šildymo katilu

Hibridinė šildymo sistema yra efektyvus būdas šildytis panaudojant saulės elektrinės energiją kartu su dujomis

Kliento įsigyta saulės elektrinė generuoja daugiau elektros energijos, nei reikia buities poreikiams. Siekiant efektyviai panaudoti energijos perteklių, klientas kreipėsi į mus su prašymu surasti sprendimą būsto šildymui. Mūsų specialistas, apžiūrėjęs objektą ir išanalizavęs kliento poreikius, pateikė sprendimą - hibridinę šildymo sistemą.
Kliento turima šildymo sistema buvo neefektyvi, nes ją sudarė nekondensacinis dujinis šildymo katilas ir kieto kuro katilas. Patalpų šildymas šiais įrenginiais yra ne tik brangus, reikalaujantis kliento papildomo laiko, bet ir netausojantis gamtos.
Dėl didelio šildomo ploto ir namo energetinio efektyvumo objekte klientui parinkome sprendimą, kad būtų naudojami du kuro šaltiniai - elektra ir dujos. 
Parinkome oras/vanduo šilumos siurblį ???, dirbantį hibridiniu režimu.
Šis šilumos siurblys yra itin tylus – net maksimalaus apkrovimo metu jo garso galia 3 metrų atstumu siekia vos 35 dB. Tai buvo labai svarbu klientui dėl dviejų priežasčių - lauko blokui numatyta vieta prie lauko sienos, už kurios įrengti kliento miegamieji kambariai ir netoliese gyvena kaimynai, tad svarbu, kad triukšmo būtų kuo mažiau.

Antrasis šilumos šaltinis – efektyvus dujinis kondensacinis katilas, kuris yra 20–25% efektyvesnis nei senasis. Dviejų šeimų namuose įrengėme 300 litrų talpos boilerį. Stabiliam įrangos veikimui taip pat įdiegėm 200 litrų akumuliacinę talpą ir maišytuvą kontūrui. Sprendimas veikia visiškai automatizuotai: automatika apskaičiuoja kiekvienos kuro rūšies naudingumo koeficientą, atsižvelgdama į esamas kuro kainas, lauko temperatūrą bei šildymo poreikį. Sistema automatiškai parenka optimalų šildymo būdą – šilumos siurbliu, dujomis arba abiem šaltiniais kartu.

Projektą mūsų patyrusi komanda įgyvendino per penkias dienas. Darbai buvo organizuoti taip, kad minimaliai trukdytų namuose gyvenančių žmonių kasdienybę ir komfortą. Namų šildymo ir karšto vandens tiekimas nebuvo ilgai nutraukti.

Pasikalbėkime