Visus šio objekto darbus vykdėme etapais derindamiesi prie viso namo statybos proceso. Pirmiausiai išvedžiojome grindų šildymą, kad kiti specialistai galėtų užbetonuoti grindis. Vėliau išvedžiojome vamzdžius vėdinimui, tada apdailininkai emėsi sienų tinkavimo ir apdailos darbų. Kai buvo paruošta katilinės patalpa (išklotos plytelės, nudažytos sienos), mes sumontavom svarbiausią įrangą -
šilumos siurblį VIESSMANN Vitocal 222-S 8 KW. Šis modelis turi integruotą karšto vandens ruošimo boilerį, kurio talpa yra 210 litrų. Integruoto boilerio privalumai – užima mažiau, vietos ir atrodo estetiškiau, mažesni šilumos nuostoliai, pigesnis montavimas. Šio šilumos siurblio modelio lauko blokas dirba labai tyliai, esant maksimaliam apkrovimui, kur garso galia 3 metrų atsutmu vos 35 db.
Vienas iš svarbiausių kliento prašymų - įrangą sumontuoti taip, kad visi elementai tarpusavy derėtų, būtų išlaikytas namo eksterjero ir interjero vientisumas. Standartinė šilumos siurblio lauko bloko spalva - balta, tačiau šiuo atveju ieškojome klientui tokio lauko bloko, kurio spalva išlaikytų namo fasado vientisumą. Kitus elementus (vamzdžius ir t.t.) taip pat derinome pagal šilumos siurblio laiko bloko ir langų spalvą.
Klientas pageidavo grindinio šildymo ir vėsinimo per grindis. Tad montuodami grindinę šildymo sistemą turėjome papildomai pasirūpinti tuo, kad šildymo sistema būtų apsaugota nuo drėgmės ir korozijos, kuri laikui bėgant atsirastų dėl vėsinimo per grindis. Tad šiuo atveju, siekdami užkristi kelią šioms problemoms ateityje – šildymo sistemai parinkome pripažinto gamintojo Uponor korozijai ir drėgmei atsparius plastikinius kolektorius. Taip pat naudojome plečiamas jungtis, kurios eliminuoja vandens pratekėjimo galimybę.
Grindų šildymas išvedžiotas pagal mūsų parengtus projektinius skaičiavimus, kuriuose apskaičiavome vamzdžio diametrą, žiedų ilgį, tarpus tarp vamzdžių, nes tai užtikrina tinkamą srautą, šilumos mainus, tolygų šiltą paviršių visame šildomų grindų plote.
Vėdinimui parinkome įrenginį VIESSMANN Vitovent 300-W 325 kūb.m/h. Pagal gyventojų skaičių, namo kvadratūrą bei lubų aukštį suskaičiavome oro srautus, kad namų oras pasikeistų pagal statybos reglamente numatytus reikalavimus. Tinkamas vėdinamas ne tik išvalo orą nuo aplinkos nešvarumų, bet ir apsaugo nuo pelėsio atsiradimo bei padeda sutaupyti šildymo išlaidas. Nors vėdinimas yra techninis sprendimas, tačiau bendradarbiaudami su užsakovo dizaineriu vamzdyną vedžiojome taip, kad išlaikyti estetines linijas su šviestuvais, kitais prietaisais esančiais lubose.
Tiek šilumos siurblys, tiek rekuperatorius jungiasi tarpusavyje į vieną darnią valdymo sistemą ViCare ir yra pasiekiami iš bet kurio pasaulio krašto per mobiliąją aplikaciją. Įrenginiai registruojami serviso tarnyboje ir gali būti valdomi serviso specialistų. Tai labai palengvina diagnostiką, pagreitina problemos sprendimą ar tiesiog padeda išspręsti klientui kylančius klausimus ar nepatogumus. Mobiliosios programėles pagalba šildymą, vėdinimą galima valdyti tiesiog bet kur – sėdint minkštame fotelyje, darbe.
Labai paprasta nustatyti skirtingas temperatūras, grafikus, vėdinimo ciklus ir intensyvumą.
Nors ir šilumos siurblys oras - vanduo turi galimybę vėsinti per grindis, tačiau šis procesas ne visada patogus ir efektyvus, kai greitai reikia didelio kiekio vėsos energijos, pavyzdžiui grįžus iš atostogų po ilgesnio laiko, kai visi namo energetiniai įrenginiai buvo sustabdyti ir radote prikaitusias patalpas. Norint suvaldyti ekstremalius vasaros karčius nuspręsta sumontuoti papildomą oro kondicionierių. Kondicionieriaus paruošiamuosius darbus taip pat atlikome statybos darbų metu. Pravedėm šalčio linijas, drenažą, elektros kabelius. Lauko bloką iškėlėme ant stogo, kadangi jis plokščias. Vidinis kondicionieriaus blokas sumontavome koridoriuje, kad apimtų kuo daugiau patalpų. Kondicionierius taip pat valdomas programėlės telefone pagalba. Tai ypatingai patogu, nes patalpas galima pradėti vėsinti prieš grįžtant namo. Garantuotas komfortas klientui.
Klientas naujuose savo namuose įsigijo naują buitinę techniką, todėl jam pasiūlėme VIESSMANN vandens minkštinimo stotelę, sumažinančią neigiamą kieto vandens poveikį buitinei technikai, kuriai reikalingas vanduo (skalbyklė, indaplovė, kavos aparatas ir t.t.). Įdiegta įranga turi išmanųjį valdymą ir diagnostiką per telefoną. Programėlė fiksuoja druskos lygį ir vandens naudojimą. Ši funkcija jau padėjo išvengti nesusipratimo ir avarijos, kai klientui iššoko pranešimas dėl nepertraukiamo vandens naudojimo nesant žmonių namuose. Skubiai grįžus į namus buvo rastas užstrigęs klozeto vandens bakelis ir nuolat bėgo vanduo.
Be to, vandens minkštinimo stotelė žymiai sumažina apnašas ant dušo sienelių, maišytuvų. Klientas džiaugiasi, kad namų tvarkymui sutaupo laiko ir jį skiria kitiems svarbiems arba maloniems dalykams.
Gerai suprojektuotos, parinktos ir sumontuotos sistemos leidžia pamiršti apie jų egzistavimą ir suteikia galimybę mėgautis komfortišku gyvenimu.
Tinkamas klimatas patalpose - efektyvi šiluma, optimalus vėdinimas ir vėsinimas bei gera vandens kokybė gali puikiai derėti su dizaino sprendimais bei naujausiomis technologijomis.